Як вибрати кухонну витяжку?

Кухонна витяжка сьогодні присутня практично на кожній сучасній кухні. Популярність цього приладу зумовлена не тільки її здатністю швидко та ефективно усувати неприємні запахи, але і підкреслити кухонний інтер’єр. Сьогодні ми розберемося, які бувають кухонні витяжки, їх переваги та можливі недоліки, а також на що звернути увагу при виборі цього приладдя.

 

Кухонні витяжки, продаж кухонних витяжок в Ужгороді
Кухонні витяжки, продаж кухонних витяжок в Ужгороді
Кухонні витяжки, продаж кухонних витяжок в Ужгороді

 

Види кухонних витяжок

Перед покупкою кухонної витяжки потрібно звернути увагу на такі важливі параметри, як режим роботи приладдя та його витяжний вентилятор. Саме за цими відмінностями розрізняють типи кухонних витяжок.

Режим рециркуляції. Така група кухонних витяжок очищає повітря завдяки вбудованому вугільному фільтру. Ці прилади рекомендують встановлювати у невеликих кухнях при умові не частого готування. Варто зазначити, що цей вид витяжки потребує регулярної заміни фільтрів.

Режим відведення. Більшість сучасних кухонних витяжок приєднують до відвідного отвору за допомогою спеціальних гофрованих труб. Очищення повітря в цьому випадку відбувається шляхом виведення запахів за межі кухні.

Щоб правильно розрахувати потужність витяжки, що буде встановлена на вашій кухні, потрібно зробити наступне:

  • за допомогою рулетки виміряти висоту стелі, площу кухні;
  • площу кухні помножити на висоту і на 12. Тобто вирахувати об’єм кухні й помножити на 12;
  • до отриманого значення додати ще 30%, щоб витяжка працювала не на максимумі.

Завдяки цим простим розрахункам ви можете вибрати потужну витяжку, що підходить саме для вашого приміщення. Адже якщо встановити прилад з меншою потужністю, то він буде працювати на максимумі, що негативно вплине на термін його служби.

Сучасні витяжки: переваги та недоліки

Стандартні прилади характеризуються простою формою та не складним типом монтажу. Такі витяжки встановлюють до стіни або закріплюють на дно кухонної шафи, що розташована над робочою поверхнею плити.

Найпопулярнішим приладом, що бореться з неприємними запахами на кухні, є похилий тип витяжок. Основною особливістю таких витяжок є пристінна установка та кутовий фасад. Це найбільш оригінальний та недорогий вид витяжок, якій підійде до більшості сучасних кухонних інтер'єрів.

Вбудований тип витяжок характеризується встановленням приладу повністю або часткового в кухонні меблі. Це дуже зручно, адже таке приладдя не потребує постійного догляду — пил та бруд на ньому не осідає. До того ж телескопічні витяжки підходять практично до кожного інтер’єру, та і коштують недорого

Витяжка з куполом характеризується класичним дизайном з сучасним функціоналом і дизайнерськими елементами у вигляді дерев’яного декорування. Вони відрізняються довговічністю та середньою ціною.

Т-подібні витяжки, що нагадують перевернуту букву “Т”, також дуже популярні сьогодні. Вони підходять до більшості інтер'єрів, мають невелику ціну, при цьому основною особливістю приладдя є виготовлення з нержавіючої сталі.

Витяжка, що кріпиться не до стіни, а до стелі, називається острівною. Як правило, цей тип кухонного приладдя встановлюють в приміщеннях, де зона готування розташована посередині кухні.

На які параметри звернути увагу при виборі кухонних витяжок?

Вище ми розглянули основні види та типи кухонного приладдя, створеного для боротьби з неприємними запахами на кухні. Однак для повного розуміння питання, яку вибрати витяжку, необхідно враховувати ще і ширину приладу та матеріал, з якого виготовлена витяжка.

Спеціалісти радять звернути увагу на такий параметр, як ширина витяжки, яка повинна збігатися з шириною плити. Якщо місце для приготування їжі буде ширше, ніж витяжка, то неприємні запахи повністю утилізувати на кухні не вдасться. Крім того, варто врахувати й той факт, що вбудовані моделі мають збігатися з шириною корпусу кухонної шафки. В іншому випадку встановити витяжку не вийде, бо вона просто не влізе в меблі.

Матеріал, з якого виготовлений прилад — важливий параметр, який необхідно враховувати при виборі витяжки. Сучасні витяжки виготовляють з нержавіючої та емальованої сталі, скла. Також деякі моделі можуть бути оснащені дерев'яними декоративними елементами. Найміцнішим матеріалом для витяжок рахується нержавіюча сталь. Однак у цього матеріалу є і недоліки — прилад з нержавіючої сталі потребує постійного догляду. Щоб уникнути темних плям, що утворюються при найменшому дотику, варто обробляти витяжку спеціальними засобами. При цьому для догляду слід використовувати м’які, неабразивні засоби та серветки з мікрофібри.

Щодо емальованої сталі, то вона добре піддається догляду, однак при порушенні цілісності матеріалу утворюється іржа.

Найпопулярнішим матеріалом, що використовують при виготовленні витяжки є скло. Воно не менш міцне ніж сталь, має гарний вигляд та легко піддається миттю. Однак ціна у таких витяжок вище середнього, тож якщо ви обираєте цей тип матеріалу, то доведеться трошки розщедритися.

Підсумовуючи все вищесказане, можна зробити висновок, що сучасні витяжки поділяються за типами, видами, дизайном, та за режимом роботи вентилятора. У кожній моделі є свої переваги та недоліки. Тому щоб вибрати потужну, сучасну витяжку, яка ідеально доповнить ваш кухонний інтер'єр, необхідно зробити деякі розрахунки та звернути увагу на основні параметри вибору. Однак всі ці питання ми розглянули в нашій статті, тож можемо бути впевнені в тому, що ви знайдете ідеальну модель, яка вас влаштує повністю.

І на завершення, пропонуємо вам топ 5 найпопулярніших виробників кухонних витяжок, що мають попит в Україні:

  • Gorenje - компанія зі Словенії, що виробляє кухонне та інше обладнання для дому з 1940 року. Техніка цього бренду характеризується високою якістю та сучасним стилем.
  • Компанія з Німеччини Bosch.
    Витяжки цього бренду відрізняються сучасним дизайном, можливістю вибору різного виду монтажу, надійністю та зручністю в експлуатації.
  • Витяжки від української компанії Eleyus також досить популярні серед споживачів. Бренд пропонує різноманітні моделі, що відрізняються безшумною роботою та міцними матеріалами.
  • Ще один відомий бренд Ventolux, що славиться унікальним дизайнерським стилем кухонного приладдя. Вони виготовляють витяжки з хромованої сталі, скла, дерева, при цьому прилади представлені в різноманітному колірному діапазоні.
  • Витяжки від бренду Teka дозволяють вибрати техніку з урахуванням будь-якої площі приміщення. Крім того, ця компанія виготовляє досить потужне кухонне приладдя, що працює максимально тихо.

Тепер ви знаєте, як вибрати сучасну кухонну витяжку, тож ми бажаємо вам вдалої покупки.

 

Товари для кухні