Автомобільні диски: обираємо разом!

Рано чи пізно кожен автомобіліст стикається з питанням: “Які диски купити для свого автомобіля?” Здійснити покупку цього аксесуару не важко, однак перед придбанням товару рекомендуємо визначити, які кращі диски й для яких цілей призначені. Відомо, що для міських доріг і для сільських місцевостей потрібно обирати окремі види дисків. Крім того, перед придбанням дисків для автомобіля слід звернути увагу на такі критерії, як вартість і якість товару. Чи дійсно оригінальні диски кращі за репліку? Як обрати якісні колісні диски? На ці та інші питання ви знайдете відповіді в нашій статті.

Типи автомобільних дисків

Почнемо з того, що всі автомобільні диски поділяють на типи, обумовлені технологією виготовлення та матеріалу. Сьогодні на ринку автозапчастин представлені такі типи колісних дисків, як литі, штамповані та ковані. Пропонуємо вам розглянути кожен із варіантів детально.

Отже, штамповані колісні диски отримали свою назву недаремно - основу їх складають вже готові, штамповані деталі зі сталі. Цей товар дуже популярний серед автолюбителів, адже ціна у таких дисків не висока, та й асортимент доволі різноманітний. Крім того, штамповані колісні диски часто йдуть в комплектації до бюджетних автомобілів.

До переваг таких автомобільних дисків варто віднести міцність, потужність, здатність до ремонту і, звичайно, недорогу ціну. Однак є у них і недоліки - диски не відрізняються стійкістю до корозії, мають доволі велику вагу, та і зовнішній вигляд їх непоказний. Як правило, дешеві колісні диски обирають автомобілісти, які регулярно їздять по сільській місцевості, де мало гарних асфальтованих доріг.

Наступним видом дисків для автомобіля є литі. Чому саме така назва? Річ у тому, що деталі їх виробляють цільними, злитими. До речі, магнієві диски випускаються в доволі обмеженій кількості й ціна у них трохи вища, ніж у литих. Пояснюється це тим, що такі диски можуть мати складові елементи.

До переваг литів дисків, які можуть бути виготовлені також з титану, відносять невелику вагу, гарний зовнішній вигляд, доступну ціну й антикорозійність. Недоліками цих аксесуарів до автомобіля вважають те, що вони практично не піддаються ремонтним роботам.

Серед популярних видів автомобільних дисків є ковані. Вони відрізняються не тільки ціною, але і доволі значним терміном експлуатації. Цей вид дисків часто виробляють з титану. Варто зазначити, що покупка кованих дисків є своєрідним капіталовкладенням - подібна покупка дозволить не витрачати кошти на їх ремонт і бути впевненим на дорозі протягом довгих років. До речі, такі диски часто обирають поціновувачі тюнінгу автомобіля, адже ці аксесуари відносяться до елітних.

 

 

Купити ковані диски в Ужгороді. Продаж кованих дисків в Ужгороді.

Ковані диски

 
Купити литі диски в Ужгороді. Продаж литих дисків в Ужгороді.

Литі диски

 
Купити сталеві диски в Ужгороді. Продаж сталевих дисків в Ужгороді.

Сталеві диски

 

 

Основні параметри вибору дисків

Обираючи автомобільні диски, варто звернути увагу на такі критерії:

  • посадковий діаметр. Він має збігатися з профілем шини;
  • кріплення (PCD) : діаметер та кількість отворів для кріплення має дорівнювати отворам ступиці транспортного засобу;
  • діаметр центрального отвору (DIA). Точність цього показника гарантує ідеальний збіг розміру з колесом. Збільшення отвору може призвести до руйнувань диска. У випадку, коли діаметр більший за потрібного, застосовують спеціальні коригувальні кільця.
  • виліт диска (ЕТ) - позитивний, негативний, нульовий. Це різниця між лінією ширини диска і привалковою площиною;
  • ширина обода.

Купуючи автомобільні диски слід уважно вивчити параметри товару і вирішити, що для вас є перевагою: стильний зовнішній вигляд колеса, доступна ціна або термін експлуатації. Однак здійснюючи покупку, не слід нехтувати порадами фахівців.

 

Оригінальні диски, б/у чи репліка?

Китайські аналоги оригінальних дисків сьогодні мають попит. Адже не у всіх автомобілістів є можливість придбати нові оригінальні колеса. Тож чи варто купувати вживані диски, які продають через наявність дефектів або ж через непрезентабельний зовнішній вигляд? У розв'язанні цього питання слід розглянути позитивні й негативні сторони. Так, б/у диски коштують дешевше нових аналогів, однак часто трапляються невідповідність параметрів, потреба у фарбуванні, порушення геометрії диска. Особливо з такими проблемами стикаються покупці, які купують диски через інтернет-магазини. На вигляд ідеальний диск після доставлення виявляється з такими недоліками, як корозія, мікротріщина, інше. Крім того, недобросовісні продавці нерідко продають диски разом з гумою аби приховати сліди ремонту. При цьому умов повернення чи обміну немає. І найважливіше - неякісні диски підвищують ризик виникнення ДТП. Тож мінуси економії тут очевидні

Щодо нових якісних реплік колісних дисків, то вони володіють рядом переваг. По-перше, диски ідентичні заводським параметрам виробника. По-друге, проходять всі етапи перевірки на балансування та краштести. По-третє, мають сертифікат якості та гарантії від виробника. Крім того, репліки випускають в повній комплектації.

І, звичайно, оригінальні диски відомих виробників - найкращий вибір для будь-якого автомобіля. Однак ця покупка доволі дорога, адже оригінальні колісні диски виготовляють з якісних матеріалів згідно з усіма європейськими вимогами. Крім того, такі диски проходять всі необхідні перевірки, мають сертифікати якості та гарантії. Тож якщо ви цінуєте безпеку на дорозі й бажаєте безпечно їздити протягом тривалого часу, то радимо вам не економити на дисках і придбати оригінальні.

Які компанії зарекомендували себе, як виробники якісних колісних дисків? Розглянемо це питання детально.

Німецькі диски від компанії Alutec відрізняються невеликою вагою, достатнім різноманіттям моделей, гарною якістю. Крім того, вони мають захист від руйнівних реагентів, якими посипають дороги взимку.

AEZ - ще один німецький виробник, який зарекомендував свій товар як міцний, невагомий, з широким асортиментом - від класики до ексклюзиву. Виготовляють диски з металу та титану.

Dezent (Німеччина) пропонує автовласникам різноманітний вибір моделей дисків, що відрізняються здатністю до самоочищення. До того ж ціна на товари цього виробника доступна кожному.

OZ Racing (Італія). Виробник дисків, для яких характерна міцність, мала вага, високоякісні матеріали.

Dotz - висококласні диски німецького виробництва. Відрізняються стильним дизайном, витримують доволі серйозні навантаження.

Відмінної якості диски пропонує компанія Kosei (Японія). Продукція цього виробника відрізняється чудовою якістю і гарною ціною. 

Також японським брендом з відмінною репутацією є компанія Enkei. Тут можна знайти продукцію з широким різновидом моделей та типорозмірів.

На завершення, хотілося б нагадати про те, що правильний вибір дисків для вашого автомобіля - запорука довготривалої експлуатації транспортного засобу та вашої безпеки на дорозі.

Вдалої вам покупки!

Автотовари