Для багатьох автомобілістів вибір шин для свого авто є доволі складним завданням. І не дивно, адже автомобільний ринок сьогодні пропонує безліч різних моделей і розмір шин. Якщо ви не знаєте, за якими критеріям слід обрати шини, щоб забезпечити собі комфортні та безпечні умови водіння, то наша стаття допоможе розв'язати цю проблему.

Здійснюючи покупку шин, слід орієнтуватися не лише на технічні характеристики транспортного засобу, але і враховувати ряд важливих факторів. По-перше, ви повинні орієнтуватись на середньорічний кілометраж вашого авто, та враховувати місцевість поїздки. Для міських доріг та автомагістралей обирають одні види шин, а ось для суворих умов - бездоріжжя, слід купувати свій вид шин. Стиль водіння (спокійний чи динамічний) також відіграє важливу роль у виборі шин. І, звичайно, сезонність є головним критерієм при здійсненні покупки. Літня і зимова гума має значні відмінності, які варто враховувати.

Які шини краще купувати?

Розпізнати хороший товар можна не тільки по маркуванню, а і по бренду. Розглянемо всі важливі критерії детально.

Отже, почати вибір шин необхідно з розміру потрібного товару. Максимальна продуктивність транспортного засобу розкривається тільки при підборі правильного розміру шин. Отримати необхідну інформацію щодо розміру коліс для вашого автомобіля можна в керівництві по експлуатації транспортного засобу, а також зазирнувши на кришку паливного бака. Також ця інформація може міститись на стійці дверей водія. Підказати, який розмір шин потрібен саме вашому “залізному коню” може робітник будь-якого шиномонтажного сервісу.

Наступним питанням, яке цікавить будь-якого покупця шин є вид товару. В залежності від сезону, вам запропонують придбати літні, зимові або всесезонні шини. Останні мають попит, однак вони доволі часто не відповідають характеристикам якісних зимових шин, до того ж стійкість у них посередня. Тож фахівці рекомендують зупинити свій вибір на двох комплектах шин - літніх та зимових. Ми ще повернемось до цього критерію, а зараз хочемо вам нагадати про ще один важливий момент у виборі шин - малюнок протектора.

Отже, цей параметр визначає ряд характеристик - зчеплення з поверхнею, звук колеса, опір кочення. Малюнок протектора може бути симетричним, асиметричним і спрямованим. Останній, до речі, часто обирають для місцевості, яка характеризується великою кількістю опадів. Такий протектор не боїться мокрої дороги. Однак варто зазначити, що асиметричні та симетричні протектори характеризуються тривалим терміном експлуатації.

Шини Ужгород. Асиметричний протектор

Асиметричний протектор

 
Шини Ужгород. Симетричний протектор

Симетричний протектор

 
Шини Ужгород. Направлений протектор

Направлений протектор

При виборі автомобільних шин також варто звернути увагу на такий параметр, як індекс швидкості шини. Він характеризує максимально допустиму швидкість, з якою може рухається авто з обраною шиною. Інформацію щодо цих параметрів можна знайти на боковині шини. Позначені вони літерами й цифрами.

 

205/55 R16 91 V

 

  • 205 - ширина профілю (ширина шини);
  • 55   - профіль (висота від асфальту до диска). Відсоткове співвідношення висоти покришки в її ширині;
  • R     - Радіальний тип конструкції;
  • 16   - Посадковий діаметр в дюймах (Розмір потрібного диску);
  • 91   - Індекс навантаження;
  • V     - Індекс швидкості.

І, останнім параметром здійснення покупки шин є клас. Автомобільний ринок сьогодні пропонує шини економ, середнього та преміумкласу. Звісно, кожен із сегментів характеризується співвідношенням ціна/якість. Оригінальні та шини преміумкласу, як правило, відрізняються кращими характеристиками, в тому числі та відмінною безпекою на дорозі. А ось недорогі аналоги призначені для водіїв, які люблять спокійний стиль водіння, та й авто не відрізняється великим пробігом.

Щодо шин середнього класу, то цей ідеальний варіант для автолюбителів, які прагнуть до “золотої середини” у виборі цього товару. Такі шини будуть відмінно працювати на автомобілях, які часто подорожують. У виробництві таких шин, як правило, використовуються доволі якісні матеріали та передові технології.

 

Нюанси зимової та літньої гуми

 

 
Зимові шини Ужгород

Зимові шини

Провідні виробники автомобільних шин рекомендують проводити заміну зимової гуми на літню, коли температура за вікном стабільно тримається вище +7 градусів Цельсію. Це важливо пам'ятати кожному водієві й дотримуватись правил, адже при промерзанні шини стають більш грубими, в результаті чого машина починає пробуксовувати. В Україні заведено міняти зимову гуму на літню в останні тижні березня. При цьому варто пам'ятати про те, що використання зимових шин в нашій країні на законодавчому рівні є обов’язковим в період з 1.10 по 31.03. Це не тільки забезпечує комфорт водіння, а і безпеку на дорозі. Адже багато ДТП взимку стається саме з причини водіння машини на літній гумі.

Поговоримо про те, чому не варто літом використовувати зимові шини. По-перше, зимова гума не призначена для літньої їзди з причини гіршого зчеплення та складу гуми. Її властивості такі, що вона може залишатись ефективною тільки при температурі повітря нижче +70С. Тому вже при температурі від +70С змові шини не здатні впоратись зі зчепленням повною мірою. А це провокує створення дорожньо-транспортних пригод, особливо при гальмуванні на крутих поворотах. По-друге, протекторний орнамент на літній та зимовій гумі різний. Літня шина призначена ефективно тримати зчеплення на сухій чи мокрій поверхні та відводити воду з контактної плями при температурі від +70С, а зимова призначена тримати зчеплення на слизькій чи засніженій поверхні та ефективно відводити  багно та сніг з контактної плями – та ще й при температурах нижче +70С. Тому експерти не радять використовувати зимову гуму на сухих літніх автомагістралях, адже тут справа не тільки в протекторі, а й у складі гуми. Ваше авто не тільки стане не слухняним, але і збільшить гальмівний шлях, що призводить до значної витрати палива. І ще, використання зимової гуми влітку призводить до швидкого її зносу. Тож якщо ви не хочете за один літній сезон “убити” гуму, то обирайте для кожного сезону свій комплект шин.

Які шини вибрати - китайські чи оригінальні?

Почнемо з того, що ряд китайських шин це просто копія популярних моделей європейських виробників. Однак схожий зовнішній вигляд та якість - дві різні речі. Тож якщо ви бажаєте отримати якісну автомобільну шину з ідеальними характеристиками від гарної поверхні до правильної структури, то радимо вам зупинити вибір на відомих брендах. В якості китайські виробники реально відстають, а це впливає на безпеку водіння. Тож ризикувати життям заради економії не варто. Пам'ятайте, що китайські виробники, на жаль, не вкладають значні кошти в розвиток технологій та тестування шин. А це є дуже важливим фактором в процесі виробництва цього товару. Імениті бренди цей критерій вважають головним, тому не економлять на розробці нових матеріалів та конструкторських рішень в автомобільному виробництві. Тож ми можемо зробити висновок про те, що китайські автошини сьогодні далекі від сучасної, модернізованої та технологічно безпечної продукції. Якщо ви не хочете стати власником шин з зайвою гучністю, низьким гальмуванням та поганим зчепленням - віддавайте перевагу продукції відомих виробників з гарною репутацією. До речі, ми з радістю представимо вашій увазі добірку топових брендів шин, товари яких мають гарні відгуки експертів.

Топ якісних шин для вашого автомобіля:

Michelin - французький виробник, визнаний лідер шинної продукції. Характеризується високими стандартами якості, надійністю та комфортністю літньої та зимової гумм. Відрізняється використанням у виробництві новітніх технологій.

Goodyear (США) - корпорація з відмінною репутацією. Продукція одного з найбільших виробників відрізняється міцністю, якістю, стійкістю до зносу.

Continental (Німеччина) - концерн з виробництва шин посів перше місце в Європі завдяки незмінній якості та надійності.

Cooper (США) - виробляє шини для активних автолюбителів, які бажають придбати недорогу продукцію з тривалим терміном експлуатації.

Pirelli (Італія) - відомий виробник та постачальник гуми для чемпіонатів Формула

 

Також експерти радять продукцію таких компаній, як Nokian (Фінляндія), Hankook (Південна Корея), Toyo і Yokohama (Японія). Шини цих виробників відрізняються високою керованістю, якістю та безшумністю. Тож придбавши товар відомих брендів ви забезпечите себе комфортною їздою!

Автотовари